Blog

Polivinil Vinil Zemin Farkı Nedir?

 

Vinil zeminler etrafında dönen farklı terimler arasında bazı karışıklıklar olmuştur. Bazıları
polivinil zeminler, diğerleri ise PVC zeminler olarak adlandırıyor. Ek olarak, vinil zeminler aynı zamanda vinil bileşimli karo döşeme ve lüks vinil döşeme olarak da bilinir. Peki tüm
bu yer döşemeleri arasındaki farklar nelerdir?

PVC Zemin Kaplaması Nedir ve Vinil Zeminle Nasıl İlişkili?

PVC döşeme veya polivinil döşeme, vinil döşeme için alternatif terimlerdir. PVC, vinil döşemeyi oluşturan malzeme olan polivinil klorür anlamına gelir. Bu nedenle, genellikle bu özel zemin kaplaması için en yaygın terim olan polivinil döşemeye veya basitçe vinil döşemeye kısaltılır.

VCT Parke ile LVT Parke Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vinil döşeme, döşeme türü için genel ve geniş bir terim olsa da, VCT döşeme ve LVT döşeme, vinil döşemenin belirli tarzını tanımlar.

Vinil bileşimli karo döşeme, tipik olarak VCT döşeme olarak bilinir. Onlarca yıldır var olan geleneksel vinil döşeme tarzıdır. Bunlar bazen vinil levha döşeme olarak da mevcuttur.

Lüks vinil döşeme, LVT (lüks vinil karo) veya LVP (lüks vinil tahta) olarak bilinir. Bunlar, ahşap, taş, mermer ve seramik zeminlerin görünümünü kusursuz bir şekilde taklit edebilen üstün dayanıklılık ve tasarımlar sunan vinil zemin kaplamasının modern iyileştirmeleridir.

 

İlgili Mesajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir